Software AG + IDS Scheer: Ku doskonałości procesów

Z technicznego punktu widzenia platformy ARIS i webMethods mają być zintegrowane w obie strony i w wielu miejscach - m.in. na poziomie repozytorium, modeli metadanych oraz modelowania zmian biznesowych i logicznych. Zdaniem przedstawicieli Software AG tak bliska integracja będzie możliwa tylko dzięki postępującej fuzji i stanie się kluczem do sukcesu w drodze na szczyt rynku rozwiązań BPE.

Kontynuowany ma być też rozwój środowiska bazodanowego Adabas, które będzie rozwijane przede wszystkim pod kątem lepszej integracji z narzędziami klasy BPM i BI oraz obsługę środowisk SOA. Przedstawiciele Software AG zapowiadają również postępującą standaryzację narzędzi związanych z językiem Natural, w tym także środowiska programistycznego NaturalOne. Dodatkowe zmiany są planowane w zakresie standaryzacji narzędzi programistycznych oraz ich integracji z platformą Eclipse. Zmiany obejmą również interfejs oprogramowania. We współpracy z partnerami Software AG i IDS Scheer rozwijane będą również funkcjonalności odpowiadające specyficznym potrzebom przemysłu, ochrony zdrowia, energetyki, sektora publicznego i branży finansowej.

Spekulacji ciąg dalszy

Nie milkną również spekulacje na temat ewentualnej fuzji Software AG z SAP. Od dawna mówi się, że rozwiązania Software AG byłyby dobrym uzupełnieniem dla obecnych rozwiązań SAP - zwłaszcza w kontekście oprogramowania warstwy pośredniczącej oraz mechanizmów integracyjnych. Kierownictwo SAP zamierza bowiem kontynuować realizację strategii rozwoju w drodze akwizycji. Warta 5,8 mld USD transakcja przejęcia firmy Sybase ma być pierwszym krokiem ku rozszerzeniu oferty największego niemieckiego producenta systemów ERP.

Co ciekawe, obecnie Software AG formalnie jest partnerem SAP praktycznie tylko w zakresie wdrożeń platformy Netweaver. Spekuluje się też choćby na temat dalszych losów wyspecjalizowanego we wdrożeniach SAP działu IDS Consulting. Mówi się m.in. o tym, że ta jednostka organizacyjna nie do końca pasuje do strategii biznesowej Software AG. Warto wspomnieć, że niemal 30 proc. udziałów Software AG należy dziś do fundacji noszącej taką samą nazwę. Fundacja Software AG zarządza środkami rzędu 25 mln euro rocznie i pełni rolę dysponenta środków finansowych przyznawanych na wsparcie organizacji typu non-profit. Założona 18 lat temu organizacja stanowi również pewnego rodzaju zabezpieczenie interesów firmy Software AG.

Czytaj też:

Software AG o technologiach Adabas, Natural i rozwiązaniach webMethods

SAP: Business ByDesign wreszcie gotowy

Priorytety CIO: innowacje i oszczędności


TOP 200